Podsumowanie targów NutraFood Poland 2023 - NutraFood

18-20 kwietnia 2023 w Warszawie po raz kolejny odbyły się targi suplementów diety i żywności funkcjonalnej – Nutrafood Poland, które przyciągnęły przedstawicieli branży z całego świata. Podczas trzydniowego wydarzenia 5 436 odwiedzających miało okazję zapoznać się z ofertą 113 producentów i dystrybutorów. Na stoiskach wystawców można było znaleźć szeroki wybór produktów: od suplementów diety przez żywność funkcjonalną, aż do składników i surowców niezbędnych do ich produkcji. Partnerem tytularnym targów została KSM-66 Ashwaghandha, marka najlepiej sprzedającej się Ahswaghandhy na świecie.

W trakcie targów we współpracy z partnerami PK Components oraz Krajowej Rady Suplementów Diety i Odżywek odbyły się liczne prezentacje, prelekcje i debaty.  Dyskutowano między innymi na tematy związane z trendami, składnikami funkcjonalnymi oraz zmianami w prawie dotyczącym reklamy suplementów diety.

Po raz pierwszy zorganizowany został konkurs o Złoty Medal targów NutraFood Poland, w którym jurorzy, eksperci z branży suplementów diety i żywności organicznej z Krajowej Rady Suplementów Diety i Odżywek wyłonili najlepsze ich zdaniem produkty wystawców. Nagrodzone zostały: suplement diety Retico, Aronpharma oraz produkty firmy Oviline – Wapń organiczny oraz Kolagen z biotyną.

Podczas targów NutraFood Poland odbyło się również wiele spotkań handlowych w specjalnie zaaranżowanej strefie do matchmakingu. Kupcy reprezentujący między innymi: Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja – HEBE, sieć aptek Dr. Max, Gemini, Empik oraz Carrefour odbyli 260 spotkań z wystawcami targów.

Targi Nutrafood Poland były doskonałą okazją do nawiązania cennych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie żywności funkcjonalnej i suplementów diety. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2024 w EXPO XXI w Warszawie. Do zobaczenia!