Podczas tegorocznej edycji Targów WorldFood Poland aż 97 wystawców posiadało w swojej ofercie nutraceutyki, suplementy diety, żywność funkcjonalną oraz surowce i dodatki do ich produkcji. To dwa razy więcej w porównaniu z poprzednią edycją!

Wraz ze wzrostem zainteresowania kategorią, rozbudowany został program konferencyjny dedykowany tej branży. Podczas specjalnie zorganizowanej całodniowej konferencji Spring Agenda 2022, zrealizowanej we współpracy z PK Components, odbyło się 20 paneli poświęconych trendom i najnowszym regulacjom w branży suplementów diety. Zadbano o to, aby prelegentami konferencji byli eksperci  i praktycy branży. Do udziału zaproszono m.in.: kancelarię prawną Michał Tracz – KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, Kondrat i Partnerzy, Centrum Prawa Żywnościowego I Produktowego, Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp. j., FOODIE Sp. z o.o. Sp.K., Narum Sp. z o.o. oraz Iodica World Sp. z o.o. Omówiono szczegółowo zagadnienia takie jak: oświadczenia środowiskowe, znaki towarowe suplementów diety, zmiany w regulacjach krajowych i wspólnotowych, sprzedaż e-commerce nutraceutyków, kwestie zdrowotne i żywieniowe oraz wiele innych.

Krajowa Rada Suplementów i Odżywek, Partner  Instytucjonalny sektora NutraFood, zorganizowała niezwykle inspirujące rozmowy podczas cyklu spotkań pt. „KAWA Z EKSPERTEM” dzieląc się z zainteresowanymi osobami fachową wiedzą. Porad udzielali eksperci  z Zakładu Dietetyki Klinicznej WUM, laboratorium GBA Polska Sp. z o.o., kancelarii prawnej DLA Piper Poland oraz Kancelarii Prawnej Chalas i Wspólnicy. Prowadzone były konsultacje dotyczące składników roślinnych, kwestii  środowiskowych, w tym zanieczyszczenia żywności tlenkiem etylenu, oznaczania zawartości ETO, analityki organizmów probiotycznych w suplementach diety, interpretacji wyników zawartości substancji aktywnych w kontekście wymagań specyfikacji i błędów pomiarowych,  granicach tolerancji, przyspieszonych badaniach stabilności produktów i ekstrapolacji tych wyników do ustalania terminów ważności produktów. Poruszone zostały również zagadnienia dotyczące reklamy, prezentacji, znakowania, uczciwej konkurencji, greenmarketingu oraz  własności intelektualnej na rynku suplementów diety.

64% odwiedzających zadeklarowało, że przyszło na targi w poszukiwaniu nutraceutyków i produktów prozdrowotnych. To potwierdza aktualne trendy na rynku, za którymi podążamy wciąż rozbudowując ten sektor. Ubiegły rok okazał się rekordowy dla segmentu suplementów diety, który dzięki rosnącemu popytowi, zanotował najwyższy wzrost na przestrzeni ostatnich pięciu lat, wynoszący  4,4 %.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję tego największego biznesowego wydarzenia dedykowanego branży suplementów diety i żywności funkcjonalnej, w dn. 18-20 kwietnia 2023 r. w EXPO XXI WARSZAWA.